Archiwum - września 2014

Psia nosówka Komentarze (0)
23. września 2014 21:06:00
linkologia.pl spis.pl

Jedną z groźniejszych dla psów chorób jest nosówka. Jest to bardzo niebezpieczna choroba wirusa, która może atakować zarówno szczeniaki jak i psy już dorosłe. Nosówka ujęta jest w obowiązkowym kalendarzu szczepień dla psów. Szczepi się dla nią szczenięta, które osiągnęły sześć tygodni. Szczepienie to należy wykonać do ósmego tygodnia życia szczeniaka. Nosówka zazwyczaj atakuje psy, których wiek waha się między 2 a 5 miesięcy. Zazwyczaj zachorowanie na nosówkę kończy się dla psa niestety śmiercią. Co ważne, nosówka nie jest jednak chorobą, którą mogą zarazić się od psa ludzie. Wyróżnia się szereg objawów, które świadczą  o tym, że pies zachorował na nosówkę. Jednym z podstawowych jest wysoka gorączka u psa, która sięgać może nawet 41 stopni. Częstym objawem, który przeoczany jest przez wielu właścicieli jest wysięk z nosa oraz oczy psa. Leczenie nosówki jest typowo objawowe. Leczenie uzależnione jest od tego, z którym rodzajem nosówki mamy do czynienia u danego psa. Ważne jest także zastosowanie odpowiedniej diety u psa. 

futrzyk : : nosówka, psia nosówka

Pies dla leniuchów Komentarze (0)
23. września 2014 21:03:00
linkologia.pl spis.pl

Ciekawą rasą psów są mopsy. Są to psy o bardzo małej budowie ciała. Są krępe, sprawiają wrażenie bardzo silnych. Mają bardzo charakterystyczną kufę. Niektórzy specjaliści opisują ją jako wręcz kwadratową. Mopsy należą do psów krótkowłosych. Ich sierść może mieć kolor czarny bądź srebrzysty. Czasem zdarzają się też mopsy o kolorze sierści określanym jako biszkoptowy. Nie są one jednak zbyt cenione przez hodowców. Mopsy są psami bardzo towarzyskimi. Świetnie odnajdują się w towarzystwie ludzi. Są bardzo łagodne i cierpliwe. Świetnie nadają się więc dla osób, które już mają bądź też dopiero planują posiadanie dzieci. Mopsy nie lubią jednak zostawać same. Powinny to więc wziąć pod uwagę osoby, których często nie ma w domu. Mopsy bowiem zostawione same potrafią zrobić w domu niezły rozgardiasz. Mops jest jednak świetnym psem dla leniuchów. Sam nie lubi ani długich spacerów albo intensywnego biegania. Zdecydowanie preferuje spędzanie czasu w domu na kolanach ukochanego właściciela lub w miejscu, które przeznaczono specjalnie dla niego.

futrzyk : : leniwe psy, rasowe psy

Psy w łatki Komentarze (0)
23. września 2014 20:59:00
linkologia.pl spis.pl

Jedną z bardziej rozpoznawanych ras psów są dalmatyńczyki. Psy tej rasy tak dużą rozpoznawalność zawdzięczają znanemu filmowi, w którym jedną z głównych ról zagrała Glen Close. Psy tej rasy mają bardzo charakterystyczne umaszczenie. Psy te mają bardzo krótką i twardą sierść, która jest biała w czarne plamy. Plamy te występują na całym ciele psa. Co ciekawe, szczenięta dalmatyńczyków rodzą się całkowicie białe. Czarne łaty pojawiają się dopiero po około dwóch tygodniach od urodzenia. Niektórzy przedstawiciele tej rasy mogą mieć łaty w kolorze brązowym. Dalmatyńczyki są psami, które bardzo lubią biegać. Potrzebują dużo ruchu. Są psami bardzo trudnymi w prowadzenia. Są silnymi indywidualistami. Nie lubią, gdy ktoś próbuje nimi rządzić. Są też mało cierpliwe. Nie są więc odpowiednimi psami do domu, w którym są dzieci. Świetnie sprawdzają się jednak jako psy stróżujące. Są bardzo czujne. Krótka sierść tych psów sprawia, że nie wymaga ona zbyt dużej pielęgnacji. Nie trzeba psów tej rasy dzięki temu szczotkować. 

futrzyk : : psy, rasy psów

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345