Najnowsze Wpisy

Posłanie dla kota Komentarze (0)
06. stycznia 2015 11:43:00
linkologia.pl spis.pl

Hodowcy kotów wspaniale zdają sobie sprawę z tego, jak istotny jest zakup komfortowego legowiska dla pupila. Jeśli na przykład naszym zwierzęciem jest kot maine coon, niezaprzeczalnie mamy za zadanie zatroszczyć się o legowisko o jak najlepszych gabarytach, bowiem jest to stosunkowo duża rasa. Na szczęście tego typu produkty bez trudu odnajdziemy w sklepach zoologicznych, w tym także, jeśli chodzi o wirtualną sprzedaż. Trzeba dodać, że legowisko powinno być przede wszystkim szczególnie wygodne dla naszego pupila. Pod tym kątem ważny jest nie tylko rozmiar, ale również komfortowy kształt. Najczęściej spotykane są owalne legowiska, które są również dość ustawne. Nie można nie zgodzić się z tezą, że znamienny jest też poszczególny wygląd naszego produktu. Trzeba tutaj wspomnieć, że legowisko na ogół znajduje się w widocznym miejscu naszego mieszkania. Z tej przyczyny, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby było ono dostosowane pod kątem aranżacji danego pokoju czy przedpokoju. Niewątpliwie nie powinno być ono utrzymane w zbyt żywej kolorystyce, bo w przeciwnym razie ulubieniec mógłby się jego przestraszyć. Warto skusić się na tego rodzaju legowiska, które będę cechować się satysfakcjonującym stopniem wytrzymałości. Co się z tym wiąże, uzyskamy gwarancję, że wybrany przez nas produkt przez wiele lat będzie bez zarzutów sprawdzał się w swojej roli, zapewniając pupilowi pełen komfort. Warto także zwrócić uwagę na określone tworzywo, z którego zostało zrobione konkretne legowisko. Powinniśmy sięgnąć po taki produkt, który nie okaże się problematyczny pod kątem czyszczenia możliwych brudów.

futrzyk : :

Zabawa z kotem Komentarze (0)
06. stycznia 2015 11:40:00
linkologia.pl spis.pl

Właściciele kotów doskonale wiedzą o tym, że tego typu pupilom należy poświęcać dość wiele czasu, aby czuły się szczęśliwe w naszych mieszkaniach. Przykładem mogą być koty perskie, które tak jak pozostałe czworonogi kochają najrozmaitsze rodzaje zabaw. Trzeba zaznaczyć, że koty to dość specyficzne zwierzęta, które potrafią cudownie się bawić przedmiotami codziennego użytku. Przykładem mogą być chociażby rozmaitego typu kartony, w których zwierzę będzie mogło zrobić sobie legowisko. Oczywiście znamienne jest, aby wszystkie przedmioty, które oferujemy czworonogom, były dla nich w każdym względzie bezpieczne. Najlepiej zatem zamówić zabawki ze sklepu zoologicznego, wśród których na pewno uda nam się natrafić na coś interesującego. Są one zróżnicowane jeśli chodzi o cenę, i z tej przyczyny możemy zdecydować się także na nieco tańsze przedmioty. Trzeba napomknąć między innymi o sztucznych myszkach, które staną się dla czworonoga cudowną zabawką. Zostały one zrobione w taki sposób, aby wspaniale imitowały prawdziwe gryzonie. Najczęściej w ich wnętrzu znajduje się dzwoneczek, co stanowi niepodważalną atrakcję dla czworonoga. Można także zdecydować się na zabawki, przy wsparciu których zwierzę będzie mogło zetrzeć swoje pazurki – co jest z tym związane, będziemy mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli nie mamy pojęcia, na jaki asortyment warto się zdecydować, zawsze możemy liczyć na pomoc sprzedawcy, który wybierze dla nas właściwy asortyment. Trzeba nadmienić, że można także poprosić o wsparcie weterynarza, który niewątpliwie z przyjemnością podzieli się z nami swoim doświadczeniem pod tym względem.

futrzyk : :

Dane o wybranych rasach Komentarze (0)
06. stycznia 2015 11:39:00
linkologia.pl spis.pl

Niewątpliwie niejeden właściciel rasowego kota choć raz myślał o tym, w jaki sposób uzyskać informacje odnośnie wybranych ras kotów. Jak się okazuje, we współczesnych czasach każdy z nas ma swobodny dostęp do tego rodzaju danych, niezależnie od tego, czy obiektem naszych zainteresowań jest kot syjamski, czy też innego typu zwierzę. Najłatwiej wyszukamy takie dane z wykorzystaniem wirtualnej przestrzeni. W wirtualnej przestrzeni jest dość dużo stron, które w całości są poświęcone kotom. Z ich wsparciem dowiemy się, czym tak naprawdę odznaczają się wybrane rasy. Nie można nie zgodzić się z faktem, że to okaże się szczególnie pomocne w przypadku gdy ktoś, nie jest świadomy, na jakiego kota powinien się zdecydować. Co więcej, w wirtualnej przestrzeni można natknąć się na zdjęcia przykładowych ras kotów, i co jest z tym związane każdy może zobaczyć, jak właściwie wygląda określony pupil. Należy wspomnieć, że nie jesteśmy skazani wyłącznie na strony internetowe. Informacje odnośnie większości ras kotów można także odszukać w fachowej literaturze. W księgarniach bez najmniejszych kłopotów natrafimy na poradniki, dzięki którym dowiemy się, jak odpowiednio należy zajmować się czworonogiem. Są one godne polecenia szczególnie dla tych osób, które po raz pierwszy przygarną pod swój dach takiego pupila. Z pewnością niejeden odbiorca przeczyta w nich niemało niezbędnych wskazówek. Warto także powiedzieć o przewodnikach po rasach kotów, które również okażą się bardzo interesujące. Tego typu książki możemy kupić także przez sklepy online, szczególnie jeśli mamy pewne problemy ze znalezieniem ich w zwykłej księgarni.

futrzyk : :

Najróżniejsze rasy kotów Komentarze (0)
06. stycznia 2015 11:37:00
linkologia.pl spis.pl

Różnorodność względem ras kotów sprawia, że czasami trudno jest podjąć znamienną decyzję względem wyboru danego pupila. Nie ma w tym nic zaskakującego, tym bardziej jeśli będziemy mieć na uwadze fakt, że obecnie poszczególne rasy są szczególnie spopularyzowane i każdy z nas ma do nich swobodny dostęp. Jeżeli chociażby interesuje nas kot brytyjski, powinniśmy skorzystać z wybranej hodowli przywołanej rasy. Z pewnością wielu z nas myśli o tym, w którym miejscu można odnaleźć tego rodzaju hodowle. Jak się okazuje, nie jest to trudne zadanie, a przydatny będzie pod tym kątem Internet. Nie da się zaprzeczyć, że w wirtualnej przestrzeni błyskawicznie odnajdziemy wszystkie najpotrzebniejsze wiadomości, w tym dokładne namiary na wybrane hodowle zwierząt. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki właściwe hasło, aby na naszym komputerze pojawiły się witryny internetowe konkretnych polskich hodowli. Należy nadmienić, że koty kupione w hodowli o wiele szybciej się oswajają, z tego względu, że od małego są przyzwyczajane do kontaktu z ludźmi. Jeżeli interesuje nas zwierzątko dla naszych maluchów, koniecznie powinniśmy mieć pewność, że określony kot był przyzwyczajany także do kontaktu z maluchami. Tym sposobem będziemy mieć gwarancję, że w błyskawicznym czasie przyzwyczai się do wszystkich domowników. Należy także zaznaczyć, że w obecnych czasach hodowle kotów proponują naprawdę korzystne ceny, nawet za koty z rodowodem. Nic dziwnego, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup rasowego czworonoga, wybierając dla siebie taką rasę, która pod każdym względem wpisuje się w najważniejsze oczekiwania.

futrzyk : :

W trosce o pupila Komentarze (0)
06. stycznia 2015 11:32:00
linkologia.pl spis.pl

Bez wątpienia nie wszyscy z nas są świadomi tego, w jaki sposób należy prawidłowo troszczyć się o swojego pupila. Nie od dziś wiadomo, że, opieka nad wymienionym zwierzęciem powinna być uzależniona chociażby od jego wieku, a także od rasy. Trzeba wspomnieć, że w obecnych czasach szczególnie dużą popularnością cieszy się kot syberyjski. Przeważnie Polacy zdobywają go z profesjonalnych hodowli, aby mieć pewność, że kotek będzie pochodzić z godnego zaufania źródła. Osoby trudniące się opieką nad kotami mają za zadanie między innymi zastanowić się nad żywieniem tego pupila. Ważne jest, aby ustalić mu odpowiednią dietę. Niestety, wielu właścicieli kotów nie pamięta o tym, wskutek czego najczęściej zwierzęta są przekarmiane. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że jest to jedną z głównych przyczyn otyłości. Koty z niemałą nadwagą zazwyczaj zapadają na wiele groźnych chorób, które mogą nawet mieć wpływ na długość ich życia. Kluczowe jest także zagwarantowanie pupilowi pożądanej higieny. Poza regularnym szczotkowaniem, należy oczywiście pamiętać o wizytach u weterynarza. Nawet jeśli nasze zwierzę nie ma żadnych określonych objawów, należy regularnie udawać się na wyznaczone wizyty. Tylko dzięki temu specjalista będzie mógł upewnić nas w przekonaniu, że znakomicie zajmujemy się swoim zwierzęciem. Oczywiście wyjątkowo istotne jest także, aby poświęcać swojemu kotu odpowiednią ilość czasu. Zwierzę musi wiedzieć, że mamy z nim kontakt. Trzeba wspomnieć, że przydatne okażą się również zabawki przeznaczone dla kotów, które bez wątpienia przypadną do gustu każdemu pupilowi.

futrzyk : :

Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ksiega gości

Księga gości

Kategorie postow

Brak kategorii