Najnowsze wpisy, strona 2


lis 02 2014 Kilka słów o żółwiu ozdobnym
Komentarze: 0

Rzecz jasna – zgodnie z szeroko pojmowaną poprawnością – czwogów nie ceni się za fakt, że są piękne, ale za to, że w ogóle są. Z drugiej bowiem strony – istnieją proste w hodowli gatunki czworonogów, które nie jedynie są łagodne, ale i bardzo reprezentatywne Tego typu między innymi odmianą może być z pewnością żółw ozdobny, występujący naturalnie w centralnych stanach USA oraz w północnej oraz wschodniej części Meksyku, a warunkach domowych mieszkaniowych – niesprawiający znacznych kłopotów z pielęgnowaniem. Żółw ozdobny będzie doskonałym dopełnieniem hodowli pielęgnowanych przez domowych akwarystów, którzy – przeważnie odmianę żółwia czerwonouchego (który na głowie posiada dobrze widoczny,pomarańczowy, bardzo kolorowy pas) lub żółwia żółtouchego (pas umieszczony na głowie jest w jaskrawym, żółtym kolorze). W własnym środowisku, żółw ozdobny żyje w wodach które się zatrzymały bądź, rzadko w spokojnych rzekach. Największą aktywność odmiany notuje się w ciąg dnia – gady uwielbiają się następnie wygrzewać w słońcu, zanurzać się bądź też sprawnie nurkować. W nie dużych hodowlach, dla przyjemności i zdrowia pupila, powinno się oczywiście podejmować walkę o jak najlepsze odwzorowanie naturalnych warunków życia żółwia ozdobnego. Z tego powodu też, powietrze w terrarium musi mieć temperaturę dzienną na poziomie 28°C (po zmroku bowiem, temperatura nie powinna spaść poniżej poniżej 20°C), a ciepłota wody powinna zawsze wynosić około 26°C. Wiedzieć stale należy, że żółw ozdobny jest zwierzęciem drapieżnym. Dla tego, powinien być skarmiany właściwie opracowanymi mieszankami, a gdy jest mały – należy podawać mu plankton lub larwy owadów.

wrz 23 2014 Psia nosówka
Komentarze: 0

Jedną z groźniejszych dla psów chorób jest nosówka. Jest to bardzo niebezpieczna choroba wirusa, która może atakować zarówno szczeniaki jak i psy już dorosłe. Nosówka ujęta jest w obowiązkowym kalendarzu szczepień dla psów. Szczepi się dla nią szczenięta, które osiągnęły sześć tygodni. Szczepienie to należy wykonać do ósmego tygodnia życia szczeniaka. Nosówka zazwyczaj atakuje psy, których wiek waha się między 2 a 5 miesięcy. Zazwyczaj zachorowanie na nosówkę kończy się dla psa niestety śmiercią. Co ważne, nosówka nie jest jednak chorobą, którą mogą zarazić się od psa ludzie. Wyróżnia się szereg objawów, które świadczą  o tym, że pies zachorował na nosówkę. Jednym z podstawowych jest wysoka gorączka u psa, która sięgać może nawet 41 stopni. Częstym objawem, który przeoczany jest przez wielu właścicieli jest wysięk z nosa oraz oczy psa. Leczenie nosówki jest typowo objawowe. Leczenie uzależnione jest od tego, z którym rodzajem nosówki mamy do czynienia u danego psa. Ważne jest także zastosowanie odpowiedniej diety u psa. 

wrz 23 2014 Pies dla leniuchów
Komentarze: 0

Ciekawą rasą psów są mopsy. Są to psy o bardzo małej budowie ciała. Są krępe, sprawiają wrażenie bardzo silnych. Mają bardzo charakterystyczną kufę. Niektórzy specjaliści opisują ją jako wręcz kwadratową. Mopsy należą do psów krótkowłosych. Ich sierść może mieć kolor czarny bądź srebrzysty. Czasem zdarzają się też mopsy o kolorze sierści określanym jako biszkoptowy. Nie są one jednak zbyt cenione przez hodowców. Mopsy są psami bardzo towarzyskimi. Świetnie odnajdują się w towarzystwie ludzi. Są bardzo łagodne i cierpliwe. Świetnie nadają się więc dla osób, które już mają bądź też dopiero planują posiadanie dzieci. Mopsy nie lubią jednak zostawać same. Powinny to więc wziąć pod uwagę osoby, których często nie ma w domu. Mopsy bowiem zostawione same potrafią zrobić w domu niezły rozgardiasz. Mops jest jednak świetnym psem dla leniuchów. Sam nie lubi ani długich spacerów albo intensywnego biegania. Zdecydowanie preferuje spędzanie czasu w domu na kolanach ukochanego właściciela lub w miejscu, które przeznaczono specjalnie dla niego.

wrz 23 2014 Psy w łatki
Komentarze: 0

Jedną z bardziej rozpoznawanych ras psów są dalmatyńczyki. Psy tej rasy tak dużą rozpoznawalność zawdzięczają znanemu filmowi, w którym jedną z głównych ról zagrała Glen Close. Psy tej rasy mają bardzo charakterystyczne umaszczenie. Psy te mają bardzo krótką i twardą sierść, która jest biała w czarne plamy. Plamy te występują na całym ciele psa. Co ciekawe, szczenięta dalmatyńczyków rodzą się całkowicie białe. Czarne łaty pojawiają się dopiero po około dwóch tygodniach od urodzenia. Niektórzy przedstawiciele tej rasy mogą mieć łaty w kolorze brązowym. Dalmatyńczyki są psami, które bardzo lubią biegać. Potrzebują dużo ruchu. Są psami bardzo trudnymi w prowadzenia. Są silnymi indywidualistami. Nie lubią, gdy ktoś próbuje nimi rządzić. Są też mało cierpliwe. Nie są więc odpowiednimi psami do domu, w którym są dzieci. Świetnie sprawdzają się jednak jako psy stróżujące. Są bardzo czujne. Krótka sierść tych psów sprawia, że nie wymaga ona zbyt dużej pielęgnacji. Nie trzeba psów tej rasy dzięki temu szczotkować.